Microneedling

Microneedling můžete znát také jako invazivní mezoterapii. Tu můžete znát z klinik jako ošetření, kdy vám do obličeje vpraví desítkami vpichů jehlou různé aktivní látky. Microneedling je šetrnější a snesitelnější metodou s totožným efektem.

Jak microneedling terapie funguje?

Celá aplikace je založena na přirozených vlastnostech pokožky. Mikrojehličkování umožňuje kontrolované vyvolání samoobnovujících mechanismů tím, že vytvoříme mikrotraumata, která vyvolají přirozenou syntézu kolagenu, elastinu a fibrinu. A to je startem pro přirozenou hojivou reakci. Mikrojehličky vytvoří na pleti mikrokanálky, které umožní lepší absorbci aktivních látek.

Výsledkem je pokožka jemnější, pevnější, hladší a mladší. Hloubka vrásek se zmenší díky novému kolagenu, zlepší se stav jizev a jiných defektů na pleti.

Jak ošetření probíhá?

Pleť se odlíčí, nanese se znecitlivující krém, poté se pomocí dermopera aplikují vybrané látky (tato aplikace trvá zhruba 20 minut), na závěr se aplikuje maska na zklidnění pokožky s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové.

Jak bude vypadat pleť?

Bezprostředně po aplikaci bude velmi červená a citlivá. Po pár hodinách se začne zklidňovat. Citlivá a červená může být den až dva. Na pleť neaplikujete sama nic, pouze krém, který je součástí každé kúry. Je to krém, který je vhodný po všech invazivních zákrocích. Obnovuje pokožky, podporuje hojení a dodá pleti výživu. Budete mít pocit, že pleť hodně pne, ale to do dvou dnů také zmizí.

Jak s pletí zacházet?

Pleť by se neměla 24 až 48 hodin líčit. Krém budete používat týden po aplikaci microneedlingu.

První 3 dny po aplikaci nijak moc necvičit, ať se pleť příliš nezpotí. Nenavštěvovat saunu, bazén či solárium. Nedoporučuje se pobyt v mrazu (celý den venku na horách) a na přímém slunci.

Po celou dobu kúry neabsolvovat chemický peeling, aplikaci botulotoxinu a výplňových materiálů. Vynechat kosmetické ošetření. To si dopřejte až 3 až 4 týdny po ukončení kúry. Pokud se budete pohybovat více na sluníčku, chraňte pleť UV faktory.